Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSeverní obchvat brzdí několik pozemků

Severní obchvat brzdí několik pozemků
12.10.2017 08:08

Téma severního obchvatu je aktuálně svázáno zejména s majetkoprávním vyrovnáním, jinak řečeno, výkupy pozemků definovanými příslušným záborovým elaborátem. V této oblasti došlo k významnému posunu, když odkup většiny pozemků je smluvně ošetřen. Koncem října tohoto roku se sejde pracovní skupina, která stav verifikuje a navrhne další postup u pozemků (v řádu jednotek), které se prozatím vypořádat nepodařilo.

Přesný počet pozemků, které ještě nejsou vypořádány, magistrát nechce zveřejnit. V květnu byl na informace mnohem sdílnější. „Výkupy pozemků běží naplno. Přesto se patrně nevyhneme nepopulárnímu opatření, kterým je vyvlastnění. Jak informoval Jiří Rozehnal z Kanceláře pro výkupy pozemků, nepodařilo se dohledat osm osob a těmto bude nutné stanovit opatrovníky. Jsou to lidé, kteří žijí v cizině či zemřeli a jejich potomky se nepodařilo dohledat. Otevřeny zůstávají čtyři případy, u některých se možná nevyhneme podání návrhu na vyvlastnění. Tito majitelé žádají buď přemrštěnou cenu, až 3 tisíce korun za metr, nebo trvají na vykoupení celého pozemku,“ vysvětlil tehdy první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

„Není možné z řady důvodů detailní záležitosti výkupu medializovat, našimi partnery jsou převážně soukromé subjekty a je nutno respektovat jejich právo na ochranu neveřejných údajů,“ uvedl místopředseda pracovní skupiny k severnímu obchvatu a uvolněný radní Jaroslav Šlambor s tím, že ostatní záležitosti spojené s přípravou projektu (investorem je Olomoucký kraj) běží bez problémů. V přípravě je mimo jiné žádost o vydání stavebního povolení.

„Dotační část celého projektu je zajištěna cestou ITI (teritoriální investice) Olomoucké aglomerace, v souladu s její integrovanou strategií. Jakmile bude zajištěno majetkoprávní vypořádání, budou informace o postupu přípravy a realizace vlastní stavby severního obchvatu poskytovány z naší strany aktivně, kontinuálně a podrobně,“ uzavřel Šlambor. (ber)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce