Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠesťáci bojovali o pohár

Šesťáci bojovali o pohár
29.04.2011

Prostějov - Devátý ročník soutěže „ O pohár Zdravého města" byl dnes dopoledne již tradičně věnován žákům šestých tříd prostějovských základních škol. Nejlépe se dařilo na stanovišti u hasičů, nejhůř na tom policejním.

Šestnáct čtyřčlenných družstev plnilo úkoly na osmi stanovištích. Ty pro ně připravili hasiči, záchranná služba, Střední zdravotnická škola, Český svaz ochránců přírody, K-Centrum, Nízkoprahové centrum, SportCentrum, Městská policie Prostějov a Policie ČR.

Jednalo se např. o střelbu ze vzduchovky na cíl, poskytnutí první pomoci, jízdu zručnosti na bicyklu, stříkání hadicí na cíl, překážkovou dráhu, skákání na trampolíně a další disciplíny. Samozřejmě nechyběly vědomostní testy ze zdravovědy, poznávání přírody, dopravních předpisů, drog apod.

Vítězné družstvo obdrželo pohár, první třem místům patřily diplomy a pěkné ceny. Ovšem s prázdnou neodešel nikdo.

Výsledky:

1. místo RG a ZŠ města Prostějova, třída 6. B, 723 bodů

Anna Kraváčková, Petra Křupková, Filip Kopecký, Patrik Sedláček

2. místo ZŠ Majakovského, třída 6. A, 704 bodů

Petr Franc, Lukáš Trbušek, Rozálie Látalová, Nikola Kyllarová

3. místo ZŠ Dr. Horáka, třída 6. C, 703 bodů

Marek Maťcha, Dušan Tarkovský, Barbora Hájková, Kateřina Hýblová

(red)

Foto: Městská policie


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce