Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠek dětskému popáleninovému centru byl předán

Šek dětskému popáleninovému centru byl předán
08.08.2018 08:24

Dne 8. června se v Parku Určice uskutečnil Benefiční koncert německé rockové kapely Gottfried. Skupina, která se mimo jiné angažuje pro sociální projekty, přizvala k účinkování i zdejší kapelu Klementův lazaret a výtěžek dobročinné akce byl předem určen pro dětské popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno.

„Témeř dva měsíce to trvalo, byla s tím spousta práce, ale podařilo se. Šek na částku 31 700 Kč byl předán, a nezbývá než poděkovat všem, kdo se na akci podílelí. Klukům z obou kapel – Gottfried a Klementův lazaret - a všem dalším,“ řekl jeden z organizátorů Lukáš Trávníček s tím, že kromě vstupného někteří lidé přispěli i přímo na transparentní účet. „Za to zaslouží velké poděkování Marek Nadymáček, který účet zřídil a o všechno se staral,“ dodal Lukáš, který neskrýval potěšení nad částkou, která se skvěla na darovacím šeku. „Mělo to smysl a bylo to víc, než na jednu hračku. Příští rok se sejdeme znovu,“ dodal. (ok)

Foto: LIT


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce