Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSebevrahy už koleje tolik netáhnou

Sebevrahy už koleje tolik netáhnou
31.01.2013

Prostějovsko - Ačkoli je statistika úmrtí na železnici v prostějovském okrese stále vysoká, není tak zoufalá jako v minulých letech. Oproti roku 2011 mrtvých výrazně ubylo a co víc, klesl i počet těžce zraněných.

„Na Prostějovsku jsme vloni zaznamenali čtyři úmrtí při železničních nehodách. O rok dříve jich bylo osm, tehdy byla situace v tomto ohledu špatná ve všech regionech," uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Všechny čtyři oběti si vyžádaly srážky vlaků s lidmi, kteří jen neopatrně přecházeli koleje a nebo se pro odchod ze života rozhodli dobrovolně. K poslední tragické události došlo vloni v září na trati mezi Nezamyslicemi a Němčicemi na Hané. Pod koly rozjetého vlaku tam zahynul starší muž, který šel přímo proti lokomotivě. „Strojvedoucí člověka na trati viděl, ale neměl šanci střetu zabránit. Mnohačetným zraněním muž podlehl na místě, " uvedl mluvčí policie Josef Bednařík.

Vloni zemřelo při nehodách na železnici v celé republice 233 osob. O rok dřív to bylo 280, a rok 2011 se tak zařadil mezi vůbec nejhorší v novodobé historii železniční dopravy.

(arp)

Foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce