Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSe zákazem řízení, alkoholem a na odcizeném motocyklu

Se zákazem řízení, alkoholem a na odcizeném motocyklu
28.03.2017 07:18

V pátek 24. března 2017 kolem šestnácté hodiny byl ve městě Boskovicích odcizen motocykl značky Blata. Ve večerních hodinách téhož dne byli o spolupráci při pátrání po odcizeném motocyklu boskovickými kolegy požádáni policisté z obvodního oddělení v Plumlově, protože tento se měl nacházet v obci v jejich místní působnosti.

"Policisty kontaktoval majitel odcizeného motocyklu, který jim sdělil, že z prostředí sociálních sítí získal informace o tom, že motocykl by měl být zaparkován právě v obci na Protivanovsku. Policisté v označeném místě provedli šetření, při kterém odcizený motocykl opravdu zajistili. Dalším šetřením zjistili, že motocyklu se v Boskovicích neoprávněně zmocnil devětadvacetiletý muž, který s ním poté přejel do místa bydliště," popsal incident policejní mluvčí František Kořínek.

Podezřelý muž byl zadržen a při následném podání vysvětlení se k odcizení motocykl přiznal a uvedl, že se skutku dopustil, protože byl v silně podnapilém stavu, a proto „udělal takovou hloupost“. Provedenou dechovou zkouškou policisté u muže změřili hodnotu 1,42 ‰ alkoholu v dechu. Muž přiznal, že v době od 8:30 do 16:00 hodin vypil nejméně 14 alkoholických piv a po příjezdu domů pak další jedno nebo dvě.

"Dále přiznal, že s motocyklem během cesty na neznámém místě v lesním prostoru havaroval, přičemž si způsobil zranění a došlo k poškození motocyklu. Lékařské ošetření však odmítl. Dalším provedeným šetřením policisté zjistili, že podezřelému muži bylo v roce 2013 z důvodu ztráty zdravotní způsobilosti odňato řidičské oprávnění," dodal Kořínek.

Muž je pro své jednání v současnosti podezřelý z přečinu krádež, přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny a odsouzení mu za toto jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce