Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSe zablokovanou kartou v začarovaném kruhu

Se zablokovanou kartou v začarovaném kruhu
31.05.2011

Prostějov - Pokud si jdete do banky vyzvednout platební kartu, kterou vám pohltil bankomat, předpokládáte zcela automaticky, že bude odblokovaná. Jen do té chvíle, než se přesvědčíte o opaku. Jaký smysl má vrátit klientovi zablokovanou platební kartu, aby mu vzápětí zmizela v útrobách bankomatu a on musel znovu absolvovat stejné „kolečko", na to jsme se zeptali, na základě konkrétní zkušenosti, České spořitelny.

„Při výběru z bankomatu jsem si zapomněl vzít platební kartu zpět, takže ji bankomat zadržel. Po domluvě s bankou jsem si ji byl vyzvednout na přepážce. Jelikož pracuji ve vzdáleném městě, musel jsem odjet dřív ze zaměstnání a sprintovat přes město, abych stihl otvírací dobu. Když jsem dorazil uřícený do banky, zeptal jsem se ženy u přepážky, zda je karta odblokovaná. Nejenom že to nevěděla, ani se nikoho nezeptala a prohlásila, že zřejmě ano. Jaké bylo potom moje překvapení, když jsem zajel k bankomatu a ten ji spolkl," postěžoval si klient České spořitelny, čtyřicetiletý A. H. z Prostějova. „Copak na to neexistují zaběhnuté postupy? To si z lidí dělají blázny?" ptal se s poukazem na to, že ztracený čas a energii mu nevrátí ani případná omluva, nehledě na sníženou možnost přístupu k penězům na účtu.

Zcela výjimečně

Zeptali jsme se, jak je možné na přepážce obdržet kartu, která je stále zablokovaná. Je to běžný postup? „Ve zcela výjimečných případech se může stát, že pracovník pobočky neodvolá před předáním karty jejímu držiteli zákaz zadaný telefonním bankéřem, proto se mohlo stát, že při následném použití karty byla v bankomatu zadržena," sdělila Vendula Voláková z tiskového centra České spořitelny.

Karta může být zadržena z těchto důvodů: je vydán zákaz z iniciativy klienta nebo banky, karta už není platná, dojde k překročení časového limitu vymezeného pro její odebrání (zhruba dvacet až třicet sekund) nebo technické důvody (krátkodobý výpadek elektrické energie nebo spojení bankomatu s kartovým centrem, porucha).

Co dělat

„Klientům doporučujeme, aby ihned po zadržení karty v bankomatu kontaktovali Klientské centrum na bezplatné lince 800 207 207, která je k dispozici nonstop, a od bankomatu se nevzdalovat. Telefonní bankéř klienta povede - doporučí a případně následně realizuje zákaz na kartu, pokud nebyla karta na dříve zadaný zákaz zadržena. Dále může klient požádat o součinnost při předání zadržené karty. V případě zájmu telefonní bankéř požadavek převezme, předá k řešení kartovému centru a to bude klienta kontaktovat k realizaci požadavku podle jeho přání," doporučila mluvčí.

(dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce