Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSbírka Bílá pastelka vynesla 60 tisíc

Sbírka Bílá pastelka vynesla 60 tisíc
14.11.2019 07:17

Máme za sebou výroční 20. ročník sbírky Bílá pastelka. V Prostějově se tradičně zapojily základní a střední školy.

V Prostějově se jako již tradičně zapojily dvě střední školy - Trivis a Cyrilometodějské gymnázium. Dále čtyři základní školy, a to ZŠ Jana Železného, ZŠ Valenty, ZŠ Dr. Horáka a vítězná ZŠ Melantrichova, která měla nejvyšší výtěžek ze všech zúčastněných škol, a to 18 602 korun. Studenti středních škol vyrazili do ulic nabízet pastelky a podařilo se jim vybrat 24 842 korun. Celkový výtěžek v Prostějově činí 60 328 korun. Celorepubliková vybraná částka je 3 213 371 korun.

Finanční prostředky budou použity na speciální služby pro nevidomé a slabozraké a na podporu speciálních výukových programů.

„Žákům a studentům děkujeme za jejich obětavý přístup a také zástupcům jednotlivých škol za výbornou spolupráci. Děkujeme také všem dárcům, kteří přispěli do naší sbírky. Letos bylo moto Bílé pastelky ,,VIDĚNO SRDCEM“ a my děkujeme všem, kteří jakkoli podpořili naši sbírku a opravdu ,,VIDĚLI CELÝM SVÝM SRDCEM“," uvedla Lenka Kyseláková ze SONS Prostějov. (red)

Foto: SONS


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce