Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskSběrna starý krucifix nevzala. Pokoutný prodejce vylezl z úkrytu a skončil na policii

Sběrna starý krucifix nevzala. Pokoutný prodejce vylezl z úkrytu a skončil na policii
31.01.2014 14:47

Prostějov – Litinový krucifix v roztříštěném stavu chtěl prodat ve sběrných surovinách sedmadvacetiletý mladík s cizím občanským průkazem. Strážníkům nejdříve zmizel, ale pak jim nahrála jeho neodbytná snaha šestnáct kilo kovu zpeněžit.

Strážník okrskové služby měl ve středu telefonát, v němž dostal oznámení o chlapíkovi, který přinesl do kovošrotu kříž z náhrobku. Upozornil hlídku, předal jí popis, ale jeho kolegové už muže ve sběrných surovinách, ani nikde v okolí nenašli.

„Zanedlouho jsme pak přijali zprávu, že se dotyčný do provozovny vrátil. Hlídka ihned vyrazila a podezřelého zastihla při snaze úlomky rozbitého náhrobního kříže prodat,“ konstatovala mluvčí Městské policie v Prostějově Jana Adámová.

Torza krucifixu, úlomky ozdobného kříže a přelomená postava Ježíše Krista, vážila celkem šestnáct kilogramů. „Muž vedl, že ho prodejem pověřil kamarád a dokonce mu svěřil občanský průkaz. Právě jím se zadržený ve sběrných surovinách prokazoval,“ doplnila Adámková.

Kde mladík ke kříži a občance přišel, bude vyšetřovat kriminální policie, která si případ převzala. Spáchal totiž trestný čin. (das)

Roztříštěný kříž z náhrobku. Foto: archiv MP Prostějov


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce