Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠantovka láká na superhrdiny. Na Cosplay festivalu

Šantovka láká na superhrdiny. Na Cosplay festivalu
19.01.2017 20:50

Do Šantovky se vrací největší veřejný průvod cosplayerů v Česku. Tentokrát s podtitulem víkend se superhrdiny. Pořadatelé slibují návštěvníkům po dobu dvou dní od pátku 27. do soboty 28. ledna oživlý fiktivní svět festivalové podoby. 

A co vůbec cosplay je? Cosplay je novodobým fenoménem, který vzniknul a vyvíjí se s pop-kulturou. To znamená s fanouškovskými základnami kolem fiktivních postav a jejich příběhů. Lidé si sami vytvářejí kostýmy a berou na sebe dočasně charaktery postav z fiktivních příběhů a děl. Tento fenomén vznikl v USA ze sci-fi a komiksů již kolem 30. let minulého století, do dnešní podoby se vyvinul pod vlivem japonských žánrů mangy a anime a v současnosti subkulturou nejvíce hýbou počítačové hry a komiksové blockbustery. Nejčastěji jsou předlohám pro cosplay tato díla: Star wars, League of legends, Naruto, Avengers a samozřejmě některé cosplaye z nich se představí i na Šantovce.

PROGRAM: 

PÁTEK - NIGHTSHOPPING
Klíčovým vyvrcholením pátečního večera bude nightshopping, ke kterému aktivity cosplayerů budou směřovat.
18.00 hodin - ZAHÁJENÍ FESTIVALU (představení postav, možnosti fotografování s profi fotografem, hraní příběhů aj.)
20.15 hodin - průvod obchodní galerií
21.00 hodin - zahájení Nightshoppingu
21.00 až 23.00 hodin - program jednotlivých prodejen

SOBOTA - SUPERHRDINSKÁ STEZKA 
Zatímco pátek je večerní aktivitou spíše pro dospělé, sobota bude zaměřená primárně na rodinu, bude pohádkovější. Program bude probíhat během celého dne od 10-18hodin.
7 superhrdinských zastavení:
č. 1: Recepce/pódium - za nákup v Šantovce v den konání nad 300,- Kč obdržíte herní kartičku pro plnění úkolů. Za splněnou aktivitu razítko.
č. 2: Nintendo/Playstation/Xbox - Zahraj si hru
č. 3: Chyť superhrdinu
č. 4: Výrobní stánek - hůlku/meč
č. 5: Malování barvami na obličej
č. 6: Velké superhrdinské puzzle
č. 7: Rozpoznávání superhrdinů (red)


Foto santovka.cz

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce