Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠantovka bude o víkendu hostit Mistrovství České republiky

Šantovka bude o víkendu hostit Mistrovství České republiky
10.05.2019 07:50

Mistrovství České republiky spolu s mezinárodním závodem kategorie UCI C1 přivede do Olomouce špičkové jezdce domácí trialové scény. Chybět nebudou ani závodníci z čelních pozic světového žebříčku UCI. Pořadatelům se podařilo zajistit účast úřadujícího mistra světa z roku 2018 Thomase Pechhackera (Rakousko) a také pátého jezdce z MS Samuela Hlavatého (Slovensko).

Závod je zařazen v kalendáři Českého svazu cyklistiky a v mezinárodním kalendáři Světové cyklistické federace UCI.

Závod se koná v prostorách obchodního centra Galerie Šantovka. Část závodních tratí je situována před OC a na přilehlém parkovišti, jedna ze sekcí spolu s pódiem bude umístěna uvnitř OC.

Harmonogram

  • Sobota 11. 5. 2019: Mistrovství ČR v cyklotrialu mládeže, mezinárodní závod UCI C1

  • Neděle 12. 5. 2019: Mistrovství ČR v cyklotrialu - dospělé kategorie, volný závod mládeže

Charakteristika soutěže

Soutěž probíhá na šesti samostatných tratích (“sekcích”). Každá z nich obsahuje překážky vytvořené z různého materiálu (dřevěné prvky, betonové prvky, cívky atd). Sekce bude vymezena ohraničující páskou a v ní budou vyznačeny branky různé obtížnosti, které musí závodník projet na trialovém kole. Za bezchybný průjezd branky získává body. Soutěž se jede na 2 až 3 kola, vítězem je jezdec s nejvyšším počtem nasbíraných bodů.

Umístění a typ sekcí

Sekce číslo 1: Cívky
Tato sekce bude umístěna v interiéru OC v prostoru hlavní chodby v 1. NP. Pro zajištění volného průchodu návštěvníků OC bude ponechán na všech stranách sekce volný průchod v šířce 3 metry. Sekce bude ohrazena dvojitým bezpečnostním perimetrem: kovové zábradlí vymezuje prostor pro diváky, vnitřní vymezovací páska pak prostor pro jezdce. Mezi oběma perimetry je mezera 1 metr určená pouze pro pohyb soutěžících a rozhodčích.
Samotná sekce bude tvořena převážně dřevěnými kabelovými bubny (cívkami) různé velikosti s černým nátěrem.

Sekce číslo 2: Kameny
Jediná sekce umístěná mimo pozemek OC na prostranství “parčíku” směrem k tržnici (pozemek města Olomouce). Jako překážky budou použity lomové kameny umístěné na podložce formátu europalety. Tato sekce je dobře viditelná ze spojovací lávky mezi OC a tržnicí.

Sekce číslo 3: Olomouc
Umístěna na “velkém molu” nad Mlýnským náhonem před vchodem do OC. Překážky vytvořené z bloků europalet krytých bílou textilií doplňuje červený nápis “Olomouc”, jehož jednotlivá písmena slouží rovněž jako překážky.

Sekce číslo 4: Klády
Sestava z klád na parkovišti P5.

Sekce číslo 5: Betonové skruže
Druhá těžká sekce na parkovišti P5 složená z betonových prefabrikátů.

Sekce číslo 6: Mix
Kombinovaná sekce využívající klád, betonových prvků a dalších typů překážek. Umístěna na parkovišti P5.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce