Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŠachisté zvou na loučení s prázdninami

Šachisté zvou na loučení s prázdninami
23.08.2019 06:32

SK ROŠÁDA Prostějov zve na 17. ročník Loučení s prázdninami. Šachový turnaj pod širým nebem pro rekreační šachisty i registrované hráče se bude konat v sobotu 31. srpna 2019 v občerstvení „U Abrahámka“ v lesoparku Hloučela v Prostějově.

Prezentace se koná v době od 8:30 do 9:30 hodin, hrát se bude od 10 do 14:50 hodin. Startovné pro amatéry a mládež do 18ti let 50 Kč, registrovaní nad 18 let 100 Kč.

Další informace podá Tomáš Gorba, Waitova 6, 796 01 Prostějov, mobil 603 440 661, e-mail tom.gorba@seznam.cz.

SK ROŠÁDA Prostějov hraje a podniká všechny svoje sportovní akce za veřejné finanční podpory města Prostějov.

Na vaši účast se těší pořadatelé. (red)

Ilustrační foto: pixabay.com


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce