Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskS penězi hospodařili po svém

S penězi hospodařili po svém
29.02.2012

Prostějov - Hospodářská kriminálka šetří další úvěrový podvod. Nezaměstnaný devětadvacetiletý muž se drze prokázal kradenými doklady na cizí jméno a získal úvěr 19 tisíc. Další, na kterou si policisté v těchto dnech posvítili, je sedmatřicetiletá žena - jednatelka prostějovské firmy. Záměrně zatajila účetnictví a způsobila škodu 104 tisíc.

Z trestného činu úvěrový podvod byl komisaři z oddělení hospodářské kriminality v Prostějově obviněn devětadvacetiletý muž z Prostějova. „Koncem září loňského roku požádal úvěrovou společnost o poskytnutí spotřebitelského úvěru ve výši devatenáct tisíc korun na nákup mobilního telefonu, zastřihovače vlasů, netbooku, obalu na netbook, internetu na tři měsíce zdarma a hry do PC, přitom vystupoval pod cizím jménem a prokazoval se odcizenými doklady na toto jméno. Zároveň uvedl, že je zaměstnán u obchodní společnosti v Prostějově s čistým měsíčním příjmem ve výši 17 000, ačkoli u této společnosti nikdy nepracoval. V době sjednávání úvěrové smlouvy byl evidován na úřadu práce. Po schválení úvěru zboží v prodejně převzal, čímž úvěrové společnosti způsobil škodu ve výši nejméně devatenáct tisíc korun. Hrozí mu až dvouletý trest odnětí svobody.

Sedmatřicetiletá žena z Prostějova zase čelí obvinění ze zkreslování údajů o stavu hospodaření. Jako jednatelka společnosti se sídlem v Prostějově měla povinnost vést účetnictví. Od poloviny září 2009 záměrně nepředala nové jednatelce společnosti účetní knihy, ačkoliv si své povinnosti zajistit řádné vedení účetnictví byla vědoma. Záměrně ukryla účetní evidenci společnosti vedenou za období od jejího vzniku koncem února roku a takto ohrozila zjištění závazků a majetku společnosti. Jednáním obviněné byla na pohledávkách způsobená škoda v předběžné výši 104 000 korun. Nyní této ženě hrozí až pětiletý trest odnětí svobody," informuje mluvčí policie Eva Čeplová.

(red)

Ilustrační foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce