Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskS novými přístroji za dva miliony pracují gastroenterologové Nemocnice Prostějov

S novými přístroji za dva miliony pracují gastroenterologové Nemocnice Prostějov
13.05.2018 06:50

Několika novými přístroji se může pochlubit gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov. Díky novým moderním přístrojům se pacientům dostane rychlejšího, ale zároveň i kvalitnějšího vyšetření trávicího traktu. Investice přišla na zhruba dva miliony korun.

První novinkou v přístrojovém vybavení je gastroskop zaváděný nosem, který slouží k vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. „Tento přístroj má vyšší rozlišení než přístroje předchozí řady a umožňuje nově pohyb špičky endoskopu ve všech směrech. Endoskop, který nahradil dosavadní starší typ nosního gastroskopu, patří mezi nejmodernější endoskopy a je vybaven celou řadou funkcí, které umožňují lepší diagnostiku a léčbu,“ uvádí výhody nového přístroje primář gastroenterologického oddělení Nemocnice Prostějov Jaroslav Maceček. Vyšetření novým přístrojem je pro pacienta mnohem šetrnější než dříve. Přístroj má vysoce kvalitní moderní optiku, která dovoluje lékaři důsledně a velmi podrobně prohlédnout sliznice těchto orgánů. „Vzhledem k malému průměru endoskopu nelze tímto typem přístroje provést všechny zákroky. Zejména složitá odstraňování polypů z různých částí trávicího traktu a velkokapacitní biopsie se provádějí klasickými video-endoskopy nejvyšší řady a trávicí trubici jsme schopni plnit i oxidem uhličitým a vodou, což je daleko šetrnější než plnění vzduchem. Zavedli jsme také intenzivnější analgosedaci (navození hlubokého spánku) před výkonem a nabízíme i kompletní přípravu pacienta na vyšetření,“ doplnil primář.

Další novinkou na oddělení je Argon plazma koagulátor, což je přístroj k ošetření krvácení, cévních anomálií a dalších onemocnění trávicího traktu. Třetím nově pořízeným přístrojem je sušící skříň, která všechny endoskopy uchovává ve sterilním prostředí, a jsou neustále proháněny vzduchem, což eliminuje přenos infekce prakticky na nulu. Gastroenterologické oddělení Nemocnice Prostějov jako jedno z mála v Olomouckém kraji nabízí miniinvazivní postupy a metody. Lékaři jsou schopni vyřešit celou řadu onemocnění a ušetřit tak klienty od rozsáhlých operačních zákroků. Kromě endoskopické části dále pravidelně sledují a léčí pacienty s chorobami zažívacího ústrojí jako je onemocnění jater, žlučových cest, slinivky břišní, žaludku, tenkého s tlustého střeva.

„Na našem pracovišti ročně provedeme více než tři tisíce endoskopických vyšetření a výkonů, přičemž většina endoskopických vyšetření je prováděna ambulantně, složité zákroky zejména na žlučových cestách provádíme za hospitalizace a k dispozici máme dospávací pokoj s monitorovanými lůžky,“ dodal primář Maceček.

(Zdroj Nemocnice Pv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce