Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskS blokovým čištěním se řidiči vypořádávají po svém

S blokovým čištěním se řidiči vypořádávají po svém
14.11.2011

Prostějov - Blokové čistění ulic má pozitivní vliv nejen na pořádek, ale zřejmě i probouzí fantazii majitelů aut. V daný den musejí hromadně řešit vpravdě nerudovskou otázku: kam s ním? Občas je výsledek natolik kuriózní, že náhodný pozorovatel váhá, zda se zlobit pro nedefinovatelný přečin, nebo blahopřát k jednoduchosti nápadu.

Odtahy aut při bokovém čištění řidičům od letoška nehrozí. Nejvyšší soud rozhodl o tom, že by se auta po odtažení měla vracet zpět na místa, kde se původně nacházela. Kdo by čekal, že rozhodnutí Nejvyššího soudu přispěje k tomu, že aut v ulicích bude zůstávat víc, spletl se. „Jsou lokality, jako například Vrahovice, kde jsou řidiči zodpovědní a auta včas přeparkují. Naopak na sídlištích Hloučela a Západ zůstávají na vozovce pravidelně," uvedl ředitel Městské policie Prostějov Jan Nagy.

Dřív zaplatili nepřizpůsobiví řidiči za odtah auta 1 500 korun. Ani teď ale nejsou nepostižitelní. Týden před datem blokového čištění se v ulicích objeví přenosné dopravní značky. Tím, že je řidiči nerespektují, se dopouštějí přestupku, za což mohou dostat pokutu až dva tisíce korun. „Předvolání k řešení přestupku do pěti dnů dávají strážníci za stěrače aut. Zhruba 40 procent majitelů přijde zaplatit pokutu včas," poznamenal Jan Nagy.

Přibližně dva měsíce připomíná blokové čištění také lístek nalepený na vchodových dveřích obytných domů, který vylepují pracovníci .A.S.A. Na situaci to ale zřejmě nic nemění. Podle poznatků městské policie bude počet pokutovaných řidičů v podstatě stejný jako množství v minulosti odtahovaných aut. „Jestliže někdo něco poruší, musí strpět postih. Vnitřně s rozhodnutím Nejvyššího soudu nesouhlasím, ale musíme ho respektovat," prohlásil Nagy.

(eše)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce