Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRybáři budou závodit v chytání kaprů. V sobotu v Drozdovicích

Rybáři budou závodit v chytání kaprů. V sobotu v Drozdovicích
07.06.2019 08:12

První ročník rybářských závodů pořádá Moravský rybářský svaz Prostějov v sobotu 8. června. Chytat se bude na rybníku v Drozdovicích od 7 hodin ráno.

„Registrace je možná pouze zasláním emailu s údaji závodníka na registrace@mrspv.cz, a to do 7. června 2019," upozorňují rybáři s tím, že kapacita je 100 závodníků. Lovit se bude pouze kapr, na jeden prut se splávkem a háčkem s protihrotem.

Startovné činí 200 korun, v ceně je i jeden ulovený kapr nad 40 cm. „Pro účely soutěže jsme do rybníka nasadili krásné kousky pocházející z výlovu hamerských rybníků," doplnil Pavel Müller, jednatel MRS.

Občerstvení zajistí Řeznictví Plumlov.

V loňském roce se nultého ročníku závodu zúčastnilo 29 rybářů. (ber)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce