Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRůženka, Florentýnka či Aurora? Vybírali jste jméno restaurace na Floře

Růženka, Florentýnka či Aurora? Vybírali jste jméno restaurace na Floře
30.04.2015 07:31

Celkem 132 návrhů od 69 respondentů se sešlo do vyhlášené soutěže o jméno pro restauraci, která bude (znovu)otevřena v nové administrativní budově Výstaviště Flora Olomouc v sousedství hlavního pavilonu A. Tři vybraní soutěžící už byli informování o své výhře - poukázce na dvě vstupenky na jarní, letní či podzimní květinovou a zahradnickou výstavu Flora Olomouc.

Opravdu pestrou paletu možných jmen restaurace  vymysleli účastníci soutěže vyhlášené společností Výstaviště Flora Olomouc. Velká část navrhovaných názvů se logicky inspirovala jmény květin v češtině, latině i angličtině (namátkou Roses, Flower, Tulipán, Jasmína, Magnolia, Clematis, Tamarix), další si pohrávaly s variacemi na jméno celého výstaviště a proslulých květinových výstav Flora (třeba Florinka, Florína, Florissima, Na Floře, Florentyna). Objevily se však také návrhy méně tradiční a překvapivé (například Na dobrém místě, Orlí hnízdo, Chrám chutí, Na starém hřbitově, Hanácká bašta). Nechyběly samozřejmě ani hlasy volající po zachování zavedené značky Áčko.

Z došlých návrhů bylo těžké vybírat ty nejzajímavější, tři výherci však nakonec přece jen byli určeni. Pan Pavel Polák získal poukázku na dvě vstupenky na vybranou květinovou Floru za poetické a přitom stylově tematické jméno Růženka. Paní Pavla Brablecová si pohrála s pojmenováním Smetanových sadů, přidala něco z kuchyňských surovin, nad čím se už při vyslovení sbíhají sliny, a vznikl zajímavý a snadno zapamatovatelný název Smetanka. Pan Michal Struž poslal návrhů hned pět, z nichž třeba i jméno Oáza coby osvěžující místo uprostřed parků nezní vůbec špatně, pozornost hodnotitelů však upoutaly především dva jeho návrhy odkazující na velikány českých a světových kulturních dějin spjaté právě s lokalitou, kde bude nová restaurace zvát své hosty k odpočinku a občerstvení - U Jiřího Wolkera (podle sousední Wolkerovy ulice) a U Bedřicha Smetany (podle Smetanových sadů, na jejichž okraji se objekt nachází).

Nová restaurace provozovaná Výstavištěm Flora Olomouc bude v administrativní budově společnosti vedle pavilonu A otevřena během první poloviny tohoto roku. V současné době probíhá dovybavování interiérů podniku a také výběr personálu.

„Všem soutěžícím, kteří nám zaslali své návrhy na jméno nové restaurace, děkujeme, výhercům gratulujeme a se všemi se budeme těšit na viděnou nad talířem či skleničkou něčeho dobrého,“ vzkazuje mluvčí Flory Adam Fritcher. (red).


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce