Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRozhledna láká na polibek, lékaři na večeři

Rozhledna láká na polibek, lékaři na večeři
31.01.2014 10:26

Prostějovsko – Zamilované páry, které drží Valentýna, zamíří na kosířskou rozhlednu, a jak doufají lékaři, také do transfúzní stanice. Odměnou jim bude večeře v restauraci.

Pokud počasí nebude proti, rozhledna na Velkém Kosíři se v sobotu 15. února výjimečně otevře. Na valentýnskou pusu pod střechou vyhlídky zve Mikroregion Kosířsko. Věž má být pro páry otevřená od 11 hodin do setmění.

„Je to opravdu výjimka. Dohodli jsme se s myslivci, že rozhledna bude přes zimu trvale zavřená. Bojí se davů, které by rušily lesní zvěř,“ podotýká Hana Rozsypalová z Mikroregionu Kosířsko. 

Lékaři v Prostějově slibují zamilovaným večeři, když přijdou na valentýnský odběr krve. „Ti, kdo ve čtvrtek 13. února darují nejcennější tekutinu, mohou soutěžit o poukaz na romantickou večeři pro dva v Restauraci u Chmelů,“ upřesnila mluvčí prostějovské nemocnice Hana Szotkowská.

Páry budou zařazeny do slosování a jména tří vítězných dvojic zveřejní nemocnice ještě tentýž den odpoledne na svých webových stránkách. (das)

Ilustrační foto: archiv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce