Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRotariáni věnovali pětaosmdesátiletému Jiřímu elektrický vozík

Rotariáni věnovali pětaosmdesátiletému Jiřímu elektrický vozík
30.04.2018 07:12

V souladu s naší rotariánskou tradicí, maje také na zřeteli dlouholeté cíle Rotary klubu Prostějov, jsme letos zakoupili pro vybraného místního invalidu elektrický invalidní vozík.

Samozřejmě vybrat jen jednoho potřebného nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsme se rozhodli pro pětaosmdesátiletého pana Jiřího Baletku, v jehož prospěch hovořil především jeho životní styl, kdy pravidelně, někdy i dvakrát denně, projíždí město, rád hovoří se spoluobčany, sleduje dění nejen v našem městě, ale i v politice, prostě je velice činorodý člověk. Vozík je pochopitelně vybaven všemi bezpečnostními prvky (světla, brzdy apod.), ale i multifunkčním displejem s ovládacím joystickem a výrazně mu tak ulehčí dopravu. Vždyť do této doby používal obyčejnou dřevěnou hůlku k pohybu interiérového mechanického vozíku.

Zakoupení tohoto vozíku bylo umožněno především díky všem občanům a návštěvníkům Vánočních trhů, kteří si zakoupili náš Rotariánský punč, z jehož výtěžku pak realizujeme naše charitativní akce, tedy i zakoupení výše uvedeného vozíku = EIV. Samozřejmě toto by nešlo uskutečnit ani bez výborné mnohaleté spolupráce s vedením našeho města. V této tradici hodláme pokračovat i v příštích letech.

Pavel Jehlář,

prezident klubu Rotary Prostějov


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce