Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRostoucí doprava si vyžádá rychlé řešení

Rostoucí doprava si vyžádá rychlé řešení
08.08.2019 07:43

Zvýšený počet automobilů a nedostatek parkovacích míst je problém, který nepálí pouze Prostějovany. Auto se stalo každodenní pracovní pomůckou. A tak v řadě měst dnes musejí uvažovat o tom, zda městské komunikace a křižovatky vzrůstající provoz zvládnou, a jakým způsobem se dá zajistit dostatek parkovacích míst.

„Značným tempem roste i tranzitní doprava projíždějící přes naše město. Kapacita křižovatek je na běžný provoz dostačující. Musím ale říci, že současné stavební práce, ať už v obecné rovině, či konkrétně zmíním v Plumlovské ulici či Floriánském náměstí, nárazově ve špičkách působí problémy,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal. Velkou úlevu od tranzitní dopravy podle jeho slov přinese severní obchvat. „Jeho stavba začne v polovině srpna tohoto roku a Plumlovská ulice bude zprovozněna plně od 1. listopadu 2019. Současně zvažujeme vypracování studie na vybudování severozápadní větve směrem od „Tiché“ na Kostelec na Hané s cílem napojení na Severní obchvat,“ dodal Jiří Rozehnal.

Problémem je i kapacita parkovišť, hlavně na sídlištích. Sídliště obecně vykazují vyšší koncentraci obyvatel a s tím je spojen i počet aut. „Skoro každý z nás má tendenci parkovat co nejblíž svého bydliště, tak to reálně bohužel je. V žádném případě nechceme a nebudeme budovat nová parkovací místa na úkor zelených ploch. Řešením zůstává výstavba parkovacích domů či parkovacích ploch v rámci vhodných lokalit bez úbytku zeleně. Jak jsme již avizovali, jednou z příštích investičních akcí bude výstavba parkovacího domu v centru města. Na sídlišti naproti nemocnice vybuduje soukromý investor další krytá stání, město mu odprodalo pozemky. Ovšem budeme si muset zvyknout na to, že ke svému autu budeme muset jít třeba pět minut pěšky,“ dodal náměstek primátora. (red)

Zdroj a foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce