Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRočníkový višňový destilát od Distillery Kleiner si z Německa veze stříbro

Ročníkový višňový destilát od Distillery Kleiner si z Německa veze stříbro
11.08.2019 07:38

Distillery Kleiner se raduje z dalšího velkého mezinárodního úspěchu. Její destilát z odpeckovaných višní Kleiner Sour Cherry by Sherry získal na mezinárodní degustační soutěži Meiningers International Spirits Award stříbrnou medaili.

Na stříbrnou příčku se Kleiner Sour Cherry by Sherry dokázal probojovat v mezinárodní konkurenci destilátů z celé Evropy i dalších částí světa. Pro ovocné destiláty Kleiner se jedná o další velké ocenění v zahraničí, tentokrát pro stařený destilát z odpeckovaných višní. „Naše produkty reprezentují úzce profilovaný segment ovocných pálenek zrajících v dubových sudech po různém ušlechtilém alkoholu, takže stříbrné ocenění v konkurenci tisíců destilátů z celého světa je pro nás obrovským úspěchem,“ říká Jan Kleiner, spoluzakladatel Distillery Kleiner.

Kleiner Sour Cherry by Sherry je destilát vyrobený fermentací kvasu ručně sklizených a odpeckovaných višní. Díky několikaletému zrání v sudech po sherry z odrůd Palomino a Pedro Ximénez získává svou delikátní vůni sladkého koření, lesního medu, včelí plástve a kakaového bobu, bohatou, harmonickou chuť a jantarovou barvu s bronzovými odlesky.

Co v degustační soutěži rozhodlo o vítězích?

Každý nápoj hodnotila podle několika kritérií odborná porota, která měla pět až šest členů. Nejprve se porotci zabývají vzhledem a vůní destilátů. Teprve až poté přichází na řadu samotné ochutnávání. Jak pořadatelé tohoto degustačního klání vysvětlují, děje se tak proto, aby „jazyk potvrdil to, co zaznamenaly oči a nos“. V ideálním případě mohl každý nápoj získat maximálně 100 bodů.

Kleiner Sour Cherry by Sherry zaujal porotu řadou vlastností. Vysoce skórovala vůně, chuť i samotný vzhled. Destilát obdržel ve sledovaných kritériích dohromady 78 bodů.

Meiningers International Spirits Award je mezinárodní degustační soutěž, která si svou expertní prestiž buduje již od roku 2004. Pořádá ji německé nakladatelství Meininger, jež se specializuje na odborné publikace z oblasti vinařského, alkoholového a gastronomického průmyslu.

Za vznikem Distillery Kleiner stojí manželé Jan a Růžena Kleinerovi, kteří ji založili v roce 2002. V roce 2017 se stala součástí Palírny U Zeleného stromu. Nejstarší palírna v Evropě vytváří pro Distillery Kleiner zázemí v oblasti obchodu a exportu a její zakladatelé se tak mohou plně soustředit na výrobu a vývoj nových produktů. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce