Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŘidiči pozor! Sněhová čepice na autě přijde až na dva a půl tisíce!

Řidiči pozor! Sněhová čepice na autě přijde až na dva a půl tisíce!
08.01.2019 07:59

Zima je konečně tady a i když se na Prostějovsku zrovna nebrodíme závějemi, neměli bychom zapomínat na novelu zákona, která nám přikazuje auto před jízdou důkladně očistit od sněhu. Pokud očistíme jen nezbytnou část na předním skle, vystavujeme se pokutě.

Od roku 2016 platí novela zákona, podle které musí řidič své auto předtím, než vyjede na silnice, opravdu důkladně očistit. Znamená to odstranit sníh a námrazu nejen z oken, ale třeba také ze střechy auta nebo kapoty. „Za nedodržení předpisu hrozí pokuta až 2 500 korun," připomněl policejní mluvčí František Kořínek.

Špatně očištěné auto totiž ohrožuje nejen řidiče, který tak nemá dostatečný výhled, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Sníh nebo ledová kra, která nečekaně spadne ze střechy, může způsobit i dopravní nehodu. „Vloni mi na D46 u Brna rozbil kus ledu, který spadl z plachty kamionu, přední okno. Bylo štěstí, že jsem to ubrzdil a nenarazil do svodidel. Strašně jsem se tehdy lekl," přidal vlastní zkušenost Martin Novák. (ber)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce