Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskŘidiči pozor! Olomouckým krajem prosviští Závod míru

Řidiči pozor! Olomouckým krajem prosviští Závod míru
06.06.2019 08:32

Ve dnech 6. až 9. června 2019 se v Olomouckém kraji uskuteční mezinárodní cyklistický Závod míru U23 Grand Prix Priessnitz spa 2019. V průběhu cyklistického závodu budou na zajištění bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu dohlížet policisté dopravní i pořádkové služby Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Po dobu průjezdu pelotonu budou krátkodobě uzavírány křižovatky. Apelujeme na řidiče, aby se řídili pokyny policistů.

Ve čtvrtek 6. června se pojede prolog ulicemi města Krnov se startem v 17 hodin a předpokládaným dojezdem v 18.30 hodin.

V pátek 7. června je naplánovaná 1. etapa z Jeseníku do Rýmařova. Závod bude odstartován v 13.30 hodin v Jeseníku. Závodníci pojedou přes obce Ostružná, Branná, Jindřichov, Žárová, Rapotín, Sobotín, Stará Ves, Dolní Moravice, Velká Štáhle, Břidličná a Rýmařov. V 16.50 hodin by měli dorazit do cíle 1. etapy.

V sobotu 8. června pojedou závodníci 2. etapu z Krnova na Dlouhé Stráně. Start je naplánován na 12 hodin v Krnově. Trať povede přes obce Bruntál, Rýmařov, Horní Město, Oskava, Nový Malín, Hraběšice, Sobotín, Loučná nad Desnou s dojezdem Dlouhé Stráně. Závodníci by měli do cíle 2. etapy přijet okolo 15.30 hodin.

V neděli 9. června závodníci odstartují do poslední 3. etapy, která začíná i končí v Jeseníku. Start se uskuteční v 11 hodin. Peloton vyrazí na okruh přes obce Žulová, Javorník, Vidnava, Mikulovice, Studený Zejf, Heřmanovice, Karlovice, Staré Město, Malá Morávka, Bělá pod Pradědem a Jeseník. Předpokládaný dojezd závodníků do cíle závěrečné etapy je v 15 hodin. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce