Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRekord tohoto týdne – 3,54 promile

Rekord tohoto týdne – 3,54 promile
31.03.2012

Prostějov -  Patrně předběžné aprílové oslavy stály za velkým počtem těch, co museli putovat do protialkoholního zařízení. V průběhu tohoto týdne je tam strážníci vezli celkem pětkrát. Mezi takzvaně „ovíněnými" byly i ženy.

Záchytka se stala azylem pěti opilců

Pět takzvaných „záchytů" mají za sebou v tomto týdnu zdejší strážníci. Tolik lidí putovalo do protialkoholního zařízení v Olomouci. Jejich „výlet" je ale přišel dost draho. Cesta přepravní sanitkou do Olomouce přijde na 1500 korun a pobyt stojí 2 600 korun.

Utekl z urgentního příjmu

Nejprve se jednalo o pětačtyřicetiletého muže, který byl v ranních hodinách převezen  na základě žádosti prostějovské nemocnice. Dotyčný totiž i přes svůj opilecký stav utekl z urgentního příjmu. Hlídka ho nakonec našla nedaleko nemocnice.

Další den před polednem putoval do zařízení devětačtyřicetiletý chlapík ležící na zemi v ulici Olivetského a v pondělí před patnáctou hodinou, si strážníci, na základě telefonického oznámení šli do ulice Vápenice, pro osmačtyřicetiletou ženu. Ani ona nebyla schopná samostatného pohybu.

Ve středu skončila na záchytce další žena, hlídce známá bezdomovkyně. Ta, podle svědků měla jít po silnici směrem na Určice. Projíždějící vozidlo ji zachytilo a řidič z místa nehody ujel! Žena měla drobné poranění na hlavě a rukou. Hospitalizace v nemocnici, podle lékaře, nebyla potřebná. Žena nadýchala 2,74 promile.

Dalším patrně „oslavujícím" byl pětačtyřicetiletý muž. Strážníci ho našli ve čtvrtek, v půl desáté večer, u autobusové zastávky v blízkosti Městských lázní. Pětačtyřicetiletý muž tady ležel v dosti zuboženém stavu. Celý mokrý a znečištěný. Ani za pomoci hlídky se mu nepodařilo vstát. Nadýchal totiž 3,54 promile. Pochlubil se, že vypil několik piv a na to celý obsah dvoulitrové plastové láhve vína.

(red)

Ilustrační foto: ( red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce