Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRekonstrukce Plumlovské působí problémy hlavně chodcům

Rekonstrukce Plumlovské působí problémy hlavně chodcům
05.09.2019 08:45

Z důvodu nepředvídatelných stavebních prací na inženýrských sítích, které se musely opravovat nebo přemisťovat a požadavkům majitelů bytových domů, došlo k prodloužení termínu dokončení stavby rekonstrukce Plumlovské ulice v Prostějově do 31. října 2019.

Chodníky jsou zejména v části u Jiráskova náměstí zatím ve stádiu rekonstrukce, a tak chodcům mnohdy nezbývá, než se pohybovat po komunikaci. „Bydlím v této části Plumlovské a domů se jinak, než po silnici nedostanu. Musím říct, že mám docela strach, zejména, když jdu s dětmi. Dcera je ještě v kočárku, syn má čtyři. Bojí se hlavně ve chvíli, kdy nás míjí nákladní auto nebo autobus, to je hodně nepříjemné," posteskla si mladá maminka.

Další komplikace ale dopravu v Prostějově ještě čekají. Úplná uzavírka ulice Plumlovská bude v termínu od 7. do 20. října 2019. V tomto termínu bude ulice Plumlovská uzavřena v obou směrech a bude probíhat pokládka nového asfaltobetonového krytu. (ber)

Foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce