Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRekonstrukce páteřní komunikace Žešovem byla odsunuta

Rekonstrukce páteřní komunikace Žešovem byla odsunuta
25.02.2018 07:57

Prostějovští radní nedávno odsouhlasili zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky na rekonstrukci komunikace v Žešově. Práce musely být odsunuty, zdejší lidé ale o oparvu páteřní komunikace v obci nepřijdou.

„Rekonstrukční práce měly odstartovat v termínech 20. 4. 2018 - 30. 8. 2018 a 1. 4. 2019 – 30. 8. 2019. Jako první měla být provedena etapa, vybraná podle stanoviska Osadního výboru místní části Žešov,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že hejtmanství však přichází s opravou a uzavírkou ulice Brněnské v Prostějově, která se bude konat z důvodu rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Morkovice (pozn. redakce - název silnice). Tato uzavírka započne 4. 3. 2018 a pro Žešov a jeho dopravní dostupnost je zcela zásadní uzavření mostu nad dálnicí. Tento most má být uzavřen od 4. 3. 2018 do 30. 9. 2018. Zahájení rekonstrukce místní komunikace v Žešově je tak možné až od 1. 8. 2018, kdy již bude přilehlý úsek silnice opraven a uveden do zkušebního provozu.

„Most bude uzavřen pro veškerou dopravu, to znamená také pro cyklisty a pěší. Dále bude uzavřena silnice od mostu směrem na Výšovice (mimo Výšovice) a dále až za křižovatku se silnicí od Pivína. Objízdná trasa je stanovena přes Určice. Příměstskou dopravu není možno z technických důvodů zabezpečit (linky 780408, 780409 a 780934). Doprava bude zajišťována linkou MHD č. 11, která bude jezdit přes Určice,“ doplnil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce