Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRekonstrukce autobusového nádraží začala! Jaký bude postup?

Rekonstrukce autobusového nádraží začala! Jaký bude postup?
10.07.2018 07:26

Podle informace FTL - First Transport Lines, a.s. Prostějov bude rekonstrukce probíhat ve čtyřech etapách. V termínu od 9. července 2018 do 14. října 2018 bude probíhat rekonstrukce autobusového nádraží v Prostějově (u supermarketu Albert).

Při každé etapě bude uzavřeno vždy celé nástupiště (tři nástupní zastávky). Náhradní zastávky budou řádně označeny a umístěny na chodníku v ulici Janáčkova, naproti stávajícímu autobusovému nádraží. Pro příjezd k označníkům po Janáčkově ulici využijí autobusy průjezd přes nádraží MHD. Pro odjezdy autobusů ve směru ulice Pražská a Dolní se využije pro otočení průjezd autobusovým nádražím. Náhradní zastávky budou sloužit výhradně k zastavení pro nástup a výstup cestujících - je zakázáno na nich parkovat nebo stát.

Jednotlivé etapy uzavření nástupišť:

I. etapa 9. 7. - 5. 8. 2018 - týká se nástupišť číslo 10, 11, 12

II. etapa 6. 8. - 26. 8. 2018 - týká se nástupišť číslo 7, 8, 9

III. etapa 27. 8. - 16. 9. 2018 - týká se nástupišť číslo 4, 5, 6

IV. etapa 17. 9. - 14. 10. 2018 - týká se nástupišť číslo 1, 2, 3

Provozu MHD v Prostějově se tato úprava netýká.

(Zdroj FTL)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce