Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRegistry vozidel fungují, lustrace ale radši nechtějte

Registry vozidel fungují, lustrace ale radši nechtějte
30.07.2012

Odstranit chyby v datech potrvá léta

Prostějov - Registry vozidel, které poslední dobou trápily jak motoristy, tak úředníky, konečně fungují. Zdálo by se, že potíže jsou pryč. Je tady ovšem jedno ale. Lustrace vozidel, které odbor dopravy mimo jiné provádí pro soudy, exekutory, insolvenční správce, notáře a jednotlivé občany, se stále nedaří zbavit problémů. Navíc doplňovat chybějící data bude otázkou několika let.

Na vině jsou úředníci? Nesmysl

Pokud si chcete zaevidovat své auto v registru vozidel, netřeba se obávat potíží. Tato funkce systému, který nedávno představilo ministerstvo dopravy, konečně funguje. „Je to přehledné a program jako takový je výborný," říká vedoucí prostějovského oddělení vozidel Jan Vejmělek. Naprosto nesouhlasí s tvrzením, že k potížím přispěli zaměstnanci, kteří prý nebyli proškoleni na ovládání programu. „Ten je tak jasný a přehledný, že by to zvládl každý. Naši zaměstnanci jej ovládají perfektně a snaha vrhnout zodpovědnost na ně je nemístná."

Resty za měsíc

„Jsem na hranici zoufalství," říká, s jistou dávkou nadsázky, vedoucí Vejmělek o restech, které se za dobu, kdy systém nebyl funkční, nahromadily. „Nikdo neinformuje o tom, že se nakupily takzvané výdeje dat z registru, neboli lustrace vozidel k soudům, exekutorům, insolvenčním správcům, notářům a jednotlivým občanům. Náš úřad má otevřeno každý den a tedy není čas tuto agendu zpracovávat. Když je volno a nemáme tady klienty, vrháme se na tyto věci. Závidíme těm úřadům, které mají vyčleněn pátek na takováto vyřizování," říká Vejmělek.

Nový modul

„Vyžádaná prověřování vozidel mají dostat nový modul. Alespoň to slibuje ministerstvo dopravy," říká Vejmělek. Dokud se tak nestane, musí se úředníci odboru dopravy, kteří lustraci vyřizují, dotazovat na správnost údajů právě ministerstva. Teprve potom je mohou poskytnout soudům a exekutorům. „Tuto výpomoc ministerstva vítáme, ale jsou tady i požadavky občanů a jiných, na které se ministerská výpomoc nevztahuje. V těchto případech musíme postupovat individuálně," popisuje vedoucí Jan Vejmělek. Kdy speciální programový modul, který by tuto agendu zpracovával, bude k dispozici, ale netuší.

Na chyby se bude přicházet léta

Doplňovat chybějící data do stávajícího systému bude otázkou několika let. V prostějovském registru vozidel je v současnosti více než 75 tisíc aut, a pokud lidé nemají potřebu něco u svých údajů měnit, na chybu nebo absenci dat úředníci přijdou až v okamžiku, kdy si tuto změnu majitel vyžádá. To může být i v řádech několika let.

(kaa)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce