Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRafting na řece Sarapiqui

Rafting na řece Sarapiqui
30.11.2014 12:22

Dneska mi začala "adrenalinová" část dovolené. Přes hotel jsem si se slevou zakoupila rafting, který měl být na řece Toro, stupeň obtížnosti III. - IV. (ze šestistupňové škály), jenže, jak nám náš průvodce Jose v autobuse sdělil, na řece Toro je již tři dny málo vody, a tak jsme jeli řeku Sarapiqui, se stejnou obtížností. Před rokem jsem si v Thajsku raftování vyzkoušela poprvé a nadchlo mě to a nyní byly přede mnou více jak dvě hodiny sjíždění řeky, která byla obtížnější, než co jsem zažila. I když je fakt, že jsem možná čekala ještě větší adrenalin, ale zažila jsem spoustu legrace a co je hlavní, nevyklopila jsem se. Jedné skupince se to podařilo dokonce dvakrát.

Naši kostaričtí průvodci ze společnosti Wave Expedition (která je doporučována i v Lonely Planet jako seriozní a profesionální) nás po cestě dobře informovali o bezpečnosti na raftu. Po cestě k řece nám ukázali strom "obalený" leguány a přidali i několik vtípků. Vyrazili jsme o půl deváté, k řece to byla zhruba 1,5 hodinová jízda.
Do týmu na raft jsem dostala schopné lidi mého věku a schopného a vtipného kormidelníka Joseho alias Chizu. Byla jsem v podstatě jediná, kdo mluvil španělsky. Co se národnosti týká, převažovali Američané středního věku. Na informaci, že jsem z Česka reagovali s úžasem a marným tápáním v paměti, kde že to vlastně ta moje země leží. Ještě větší úžas jsem vzbudila informací, že cestuji sama a na vlastní pěst, a nemalou závist pro svůj voděodolný foták, který jsem vytáhla zpod vesty pokaždé, když to bylo možné.
Během těch dvou hodin jsme projeli asi patnáctikilometrový úsek řeky s několika zastávkami (zastávka na svačinu v podobě melounu a ananasu, zastávka na seskok ze skály do řeky /asi 2 metry to byly, ale opět mi to připadlo strašně vysoko/, zastávka a čekání na vyklopenou posádku posledního raftu)...Voda měla odhadem asi 22 stupňů.
Celkově nás bylo asi dvacet, z toho dva rafting pro zranění nedokončili.
Kdyby si tu za tuto atrakci neúčtovali takové peníze, dala bych to víckrát. Po čtvrté hodině jsem dorazila zpět do Fortuny.
Na zítřek jsem měla v plánu si půjčit kolo a vyrazit kolem sopky do národního parku, ale recepční mi to vymluvil, prý je to dost obtížné a na klikatých silnicích ne moc bezpečné, tak asi ráno stopnu autobus.

Vaše Katka

Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui Rafting na řece Sarapiqui

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce