Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRadnice spouští výběrové řízení na radary, kupovat je ale nechce

Radnice spouští výběrové řízení na radary, kupovat je ale nechce
31.08.2012

Prostějov - Radnice posvětila vypsání veřejné zakázky na měření rychlosti stacionárními radary. Radní se shodli na tom, že chtějí měřiče do pronájmu - oproti původně zvažované variantě odkupu zařízení od Czech Radaru.

Prostějovští radní na svém úterním jednání schválili vypsání veřejné zakázky na „Měřiče rychlosti vozidel".

Základní hodnotící kritéria a jejich váha jsou podle mluvčí radnice Jany Gáborové stanovena takto:

  • cena v Kč bez DPH...90 %
  • reakční doba k zahájení servisní opravy (v hodinách)...5 %
  • cena servisní hodiny (v Kč)...5 %

Radní zároveň dali přednost pronájmu měřičů oproti původně zvažovaným variantám, které počítaly i s možným odkupem měřícího zařízení.

Řediteli městské policie Janu Nagymu a vedoucí Odboru kancelář tajemníka Renatě Grulichové rada uložila zadat prostřednictvím vybraného mandatáře, společnosti Renards Protender, tuto veřejnou zakázku za použití uvedených hodnotících kritérií.

(red)

Foto: (dah)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce