Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRada města schválila další krok k revitalizaci autobusového nádraží

Rada města schválila další krok k revitalizaci autobusového nádraží
09.03.2018 07:20

Konkrétně jde o zadávací řízení podlimitní veřejné zakázky na stavební práce zadávané ve zjednodušeném podlimitním řízení. Vyhlášení výběrového řízení bude vyvěšeno na portále veřejných zakázek na internetových stránkách města.

Kromě toho oslovíme pětici možných dodavatelů. V hodnocení jimi předložených nabídek bude rozhodující výše nabídkové ceny, celková doba provádění díla a kritérium, jehož cílem je co nejvíce zkrátit omezení dopravní obslužnosti v rámci hromadné dopravy a provozu autobusového terminálu. Nabídky při otvírání obálek bude hodnotit tříčlenná komise,“ uvedl k řízení první náměstek primátorky Zdeněk Fišer a přidal popis prací, které budou probíhat.

Předmětem této veřejné zakázky jsou práce při stavbě terminálu a zastřešení dvou krajních nástupišť č. 1 a 4 přestupního terminálu autobusového nádraží. Jedná se o kovovou konstrukci se zastřešením pultovou střechou. Součástí je vybudování přístřešku na kola, navazující na nástupiště č. 1, umístění cykloboxů a s tím související úprava zpevněných ploch a umístění nové elektronické informační tabule. Projektovou dokumentaci zpracovalo ASET studio s.r.o. z Olomouce,“ vysvětlil náměstek Fišer.

Dodavatel musí také poskytnout záruku za jakost díla – stavebních prací v délce 60 měsíců. Zadavatel požaduje ukončení a předání díla nejpozději do 31. 10. 2018. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 10 962 600 Kč včetně DPH.

(Text a foto MMPv)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce