Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskRada chce Fed Cup ČR podpořit 1,5 milionem korun

Rada chce Fed Cup ČR podpořit 1,5 milionem korun
20.04.2019 08:28

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům schválit poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova na rok 2019 na podporu pořádání utkání Fed Cupu ČR : Kanada.

Milovníky bílého sportu čeká jedna velikonoční lahůdka. Tou bude utkání o udržení v elitní světové skupině Fed Cupu. České tenistky změří dnes a zítra své síly s Kanadou.

„Tato zpráva je pro příznivce tenisu o to zajímavější, že tentokrát se zápas Fed Cupu odehraje přímo v našem městě, v Prostějově. Jsem rád, že naši diváci budou mít možnost vidět nejlepší české hráčky přímo na kurtu v prestižním mezinárodním klání. A samozřejmě počítáme i s příjezdem fanoušků bílého sportu,“ okomentoval tenisovou akci, kterou by rádo město dotačně podpořilo, primátor František Jura.

„Peníze, pokud je zastupitelé odsouhlasí, půjdou konkrétně na ubytování a stravování, dále na cestovné, propagaci, marketing, média a pořadatelskou službu,“ konkretizoval dotační směr financí náměstek primátora Jan Krchňavý s tím, že členové komise sportovní projednali žádost formou per rollam a doporučili ji podpořit v plné výši 1,5 milionu korun. (red)

Foto: MMPv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce