Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPytláky vystrašil zátah na devíti rybnících

Pytláky vystrašil zátah na devíti rybnících
30.05.2013 14:08

Prostějov – Policisté objeli včera večer devět rybníků a zastavili se i u jedné řeky. Se strážci Českomoravského rybářského svazu měli spadeno na pytláky, ale kontrolovali také platné lístky a povolenky. Přistihli tři hříšníky, pytláka žádného.

„Bezpečnostní akce, která proběhla ve středu od sedmnácti do dvaadvaceti hodin, byla zaměřená na nelegální rybolov a dodržování zákonného způsobu lovu. V součinnosti s pracovníky rybářské stráže zkontrolovali policisté na teritoriu územního odboru Prostějov dvacet pět rybářů. Ve třech případech zjistili porušení povinností vyplývajících z rybářského řádu. Jejich řešení je v kompetenci členů rybářské stráže,“ shrnula tisková mluvčí krajské policie Irena Urbánková.

„Šlo jen o drobné prohřešky, například neuvedení váhy ryb v rybářské docházce. Vyřešili jsme je domluvou,“ zmínil se vedoucí rybářské stráže v Němčicích nad Hanou Miroslav Pecina. Místní organizace rybářského svazu sama oslovila policisty, protože měla hlášení o pytlačení na rybníku v Tištíně.

„Víme, že tam pytláci chodí pravidelně. Přestože jsme žádného nepřistihli, věřím, že pro ně kontrolní akce měla odstrašující charakter. Mohu ujistit, že se bude brzy opakovat,“ vzkazuje pokoutným lovcům Pecina, který sám objíždí revíry několikrát týdně.

Zátah na pytláky podnikli policisté se strážci na jihu Prostějovska. Obešli nádrže v Němčicích, Víceměřicích, Doloplazech, Hradčanech, Nezamyslicích a ve zmíněném Tištíně. (das)

Foto: archiv PČR

Pytláky vystrašil zátah na devíti rybnících Pytláky vystrašil zátah na devíti rybnících

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce