Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPůlkulaté výročí si nenechte ujít

Půlkulaté výročí si nenechte ujít
07.08.2019 07:12

Okrašlovací spolek Prostějov ve spolupráci s účastnicemi kurzu Okresní hospodářské komory „Od kočárku k podnikání“ nabídl v dubnu roku 2014 možnost komukoliv z obyvatel Prostějova pochlubit se svým kulinářským uměním. A tak Restaurant Day Prostějov letos slaví páté narozeniny.

„Tenkrát se na mě obrátily absolventky kurzu Okresní hospodářské komory Od kočárku k podnikání, že slyšely o této aktivitě, která probíhá v mnoha místech na světě. Neváhala jsem a společně jsme připravily první ročník, který se měl konat v Kolářových sadech. Kvůli nepřízni počasí, a ochotě tehdejšího ředitele Jana Krchňavého, ovšem přesídlil do základní školy J. Železného. Další ročník se sice v Kolářových sadech konal, ale z důvodu nedostatečného pokrytí elektřinou jsme další přemístily nejdříve do KasCentra, poté jsme zakotvili v Národním domě, kde jsme doposud,“ popsala historii prostějovských Restaurant Day předsedkyně Okrašlovacího spolku Milada Sokolová.

V naší pamětnické galerii si můžete osvěžit tváře, jejichž dobroty jste ochutnali. Mnohé z nich se na této zajímavé akci podílejí od samého začátku, třeba jako pekařka paní Skládalová, rodina Zapletalova, Vybíralova, Sokolova, Autratova a další.

Nápad Restaurant Day, neboli festival dočasných restaurací vznikl v roce 2011 v Helsinkách a rychle se rozšířil do celého světa. Den amatérských restaurací ale není jenom o jídle, může napomoci utužit například sousedské vztahy. Zapojit se do projektu může každý, kdo si to troufne.

A nezapomeňte, další Restaurant Day se rozjede 8. září! (ber)

Foto: ber

Půlkulaté výročí si nenechte ujít Půlkulaté výročí si nenechte ujít Půlkulaté výročí si nenechte ujít

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce