Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskPrvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie)

Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie)
30.08.2013 12:13

Prostějov – Napjaté čekání, zvědavé těkání očí, sem tam nějaké slzičky. Do Základní školy v ulici Dr. Horáka v Prostějově přišli prvňáčci už dnes ráno. Měli školu v podstatě jen pro sebe, aby si ji pořádně prošli a vyzkoušeli, jaké to bude, až v pondělí usednou do lavice jako opravdoví školáci.

„Udělejte dvojičky, půjdem si aktivovat čip,“ pronesla vlídně, leč dostatečně zřetelně kantorka Eva Zlámalová. Kluci a holky se bez řečí seřadili do zástupu na chodbě. Boty a tašky už měli zamčené visacím zámkem v šatně a kšiltovku se svým jménem, kterou našli na skříňce, si už dávno nasadili na hlavu. Pro každou třídu jiná barva. Modrá pro plaveckou, červená pro 1. C a žlutý had se dal do pohybu právě s Evou Zlámalovou.

Každý si vyzkoušel, kam a jak čip přiložit, aby se příště dostal do dveří už sám bez pomoci rodičů. „Tady máme chodbu a automat na mléko. Pozdravte pana vychovatele!“

„Dobrýýý déén,“ zaznělo poslušně. Pak si šestadvacet žáčků Evy Zlámalové sundalo ve sluncem prozářené 1. B židličky z lavic a za chvíli se z nich už směle zvedaly malé ruce, protože, když se mě ve škole na něco ptají, musím se přece nejdřív přihlásit. Dopolední exkurze, kterou po obědě ve školní jídelně završilo soutěžení na dvoře, pokračovala směrem do tělocvičny, k družině, bazénu a nevynechala ani dveře se stylizovanými postavičkami dívky a chlapce.

První školní den nanečisto přinesl dětem dojmů do zásoby. „Jsme mezi prostějovskými základními školami výjimkou. Prvňáčky zveme už v pátek před víkendem, po němž nastupují poprvé do školy. Děláme to tak už sem let a říkáme tomu Školní hrátky bez aktovky,“ prozradila paní učitelka Eva Zlámalová. (das)

Školní předpremiéru zažili dnes dopoledne prvňáci na Základní škole Dr. Horáka v Prostějově. Foto: D. Sekanina

Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie) Prvňáci měli dopoledne generálku, zahřáli si židličky ve třídě (fotogalerie)

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce