Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovští radní se sejdou již zítra

Prostějovští radní se sejdou již zítra
15.04.2019 07:47

V pořadí již čtrnáctá schůze Rady města Prostějova se bude konat v úterý dne 16. dubna 2019 od 10:15 hodin v jednací místnosti rady v přízemí radnice v Prostějově. Radní čeká projednání mnoha bodů.

Mimo jiné příprava zasedání zastupitelstva města dne 30. 4. 2019, záležitosti spolku Prostějov olympijský, z. s., delegace zástupce města Prostějova na VH společnosti FCC Prostějov, s.r.o., redakční rada Prostějovských radničních listů, statut Prostějovských radničních listů, videoportál města Prostějova, udělení výjimky ze zákazu konzumace alkoholických nápojů - Hanácké pivní slavnosti, nákup uměleckých děl a doporučení Komise pro nákup uměleckých děl, pověření členů Zastupitelstva města Prostějova k provádění sňatečných obřadů, návrh Jednacího řádu výborů Zastupitelstva města Prostějova, návrh změny Organizačního řádu Magistrátu města Prostějova k 1. 5. 2019, zadávací řízení veřejné zakázky „EÚO MŠ Šárka 4, budova Dvořákova 5, Prostějov“ a další. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce