Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovští průzkumníci se chystají na WARRIOR 2018

Prostějovští průzkumníci se chystají na WARRIOR 2018
30.04.2018 07:10

V předchozích letech se příslušníci 102.pzpr účastnili mezinárodní soutěže WARRIOR, která každoročně probíhá ve středisku KASOTC (The King Abdullah II Special Operations Training Center) v Jordánsku. Ne jinak je tomu i v letošním roce, kdy příslušníci 102.pzpr obdrželi přímou pozvánku se této prestižní soutěže opět zúčastnit. Soutěže, které se účastní jednotky průzkumných a speciálních z celého světa.

Pro letošní ročník soutěže byl tým sestaven z příslušníků 1. a 2. průzkumné roty. ​Na základě zkušeností z předchozích let bylo možné vhodně naplánovat přípravu soutěžního týmu, nicméně každý ročník je známý inovativním a překvapujícím přístupem ze strany organizátorů. I proto byla zvolena forma velmi náročné přípravy, kterou podtrhuje fakt, že ne všichni vybraní příslušníci ji celou úspěšně absolvovali. Důraz byl kladen především na střeleckou, taktickou, výsadkovou, zdravotní a tělesnou přípravu, které tvoří podstatu samotné soutěže. Tým se začal připravovat od února letošního roku. Například ve střelecké přípravě, která je jednou z nejdůležitějších disciplín soutěže, měl tým možnost si několikrát prověřit své schopnosti téměř ve všech střeleckých disciplínách, které by se mohly na soutěži objevit. Z těch nejnáročnějších jsou to mimo jiné střelba na velké vzdálenosti, střelba po zátěži a střelba za pohybu. ​Příprava soutěžního týmu vrcholí, příslušníci se chystají na brzký odlet do Jordánska.

(Zdroj 102.pzpr)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce