Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovský rodák dostal nejvyšší švédské vyznamenání

Prostějovský rodák dostal nejvyšší švédské vyznamenání
30.07.2019 07:14

Velvyslanectví České republiky v Oslo s hrdostí oznámilo, že přidělenec obrany brig. generál ing. Libor Štefánik obdržel nejvyšší švédské vyznamenání - Řád Polární hvězdy v úrovni komandéra I. stupně.

Jménem Jeho Veličenstva, švédského krále Karla XVI. Gustava, předal generálu ing. Liboru Štefánikovi za přínos k vynikajícímu rozvoji vztahů mezi Českou republikou a Švédskem toto významné ocenění dne 11. července 2019 ve Stockholmu ministr obrany Peter Hultqvist. Brigádní generál Ing. Štefánik se stal teprve třetím Čechem v historii, který toto nejvyšší švédské vyznamenání udělované od roku 1748 obdržel.

Libor Štefánik se narodil 21. července 1964 v Prostějově. Absolvoval Vysokou vojenskou leteckou školu v Košicích a následně Vojenskou vysokou válečnou leteckou školu, Maxwell, Alabama, USA.

Praxe:

1987–2000 Pilotní a velitelské funkce u leteckých základen

2000–2003 vedoucí starší důstojník – specialista, Allied Air Command Headqurters Ramstein, SRN

2003–2006 náčelník oddělení letectva – zástupce náčelníka odboru bojové přípravy Vzdušných sil, velitelství Společných sil, Olomouc

2007–2013 velitel 22. základny letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou

28. 10. 2013 jmenován do hodnosti brigádního generála

2013 - 2016 velitel Vzdušných sil

Operační nasazení:

2011–2012 NATO Air Training Command, ISAF, Afghanistan.

Blahopřejeme! (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce