Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovský Cipísek slaví dvacáté narozeniny

Prostějovský Cipísek slaví dvacáté narozeniny
28.02.2019 06:30

Mnozí návštěvníci prostějovského Mateřského centra Cipísek už dovršili plnoletosti, studují, pracují a pravděpodobně i uvažují o založení svých rodin. MC Cipísek, kterým prošly za dvacet let činnosti tisíce dětí, tak může očekávat další generace „Cipísčat". Prostějovský Cipísek se totiž narodil už v minulém století a letos slaví dvacetiny.

Mateřské centrum Cipísek vzniklo jako iniciativa maminek na mateřské dovolené a jeho snahou je podpora aktivního mateřství, rodičovství a zdravých vztahů v rodině dnes, stejně jako na jeho počátku. Chtěly jsme na začátku a chceme stále, aby bylo centrum příležitostí pro rozvoj dětí i dospělých," říká vedoucí MC Jitka Zapletalová, která stála u jeho zrodu. „Těší nás, že i v době sociálních sítí mají maminky potřebu se osobně setkávat a že v Cipísku vznikla také řada přátelství, která trvají a rodiny se podporují navzájem i mimo prostor mateřského centra. I to pro nás znamená, že tato práce má smysl," dodává Jitka Zapletalová.V současné době nabízí Cipísek pravidelné programy pro rodiče a děti od tří měsíců do pěti let. Pro dospělé, a to nejen pro své návštěvníky, ale širokou veřejnost, nabízí řadu nepravidelných akcí jako jsou besedy, kurzy a semináře o výchově dětí a komunikaci v rodině, semináře osobnostního rozvoje, besedy o předporodní přípravě a těhotenství pro nastávající rodiče s laktační poradkyní, individuální psychologické a právní poradenství, poradenství v oblasti péče o dítě a v oblasti zdravého pohybu a život ního stylu, kreativní podvečery pro dospělé i pro rodiče s dětmi a také řadu jednorázových akcí pro celou rodinu, příměstské tábory pro rodiče s dětmi apod.V rámci oslav 20.výročí proběhla ve všech pravidelných programech pro rodiče s dětmi Cipískova narozeninová párty v karnevalových kostýmech. Dospělí pak mohou přijít slavit s Cipískem naMaškarní bál, který MC pořádá v Národním domě v pátek 8. 3. od 19.30 hod. MC srdečně zve všechny své příznivce, současné návštěvníky, absolventy MC i širokou veřejnost. Vstupenky jsou kdispozici v MC a rezervovat si je mohou zájemci e-mailem:mcprostejov@centrum.cz.

Mateřské centrum při této příležitosti děkuje za podporu činnosti, bez které by Cipísek nemohl dvacet let poskytovat své služby.

(red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce