Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovské školy se zapojí do projektu „Chytrá škola“

Prostějovské školy se zapojí do projektu „Chytrá škola“
23.04.2019 08:07

Předmětem projektu je podpora digitálních kompetencí pedagogických pracovníků škol prostřednictvím nově vytvořeného vzdělávacího programu.

„V souvislosti se zkvalitněním základního vzdělávání budou na Základní škole Prostějov, ul. E. Valenty pořízeny základní digitální nástroje pro pedagogy a vedení školy, výkonný server školní sítě, notebooky a pracovních stanice, síťové prvky a interaktivní zobrazovací prvky. Dojde tak k zásadní modernizaci informační technologie (dále jen IT) prostředí školy, k modernizaci dvou jazykových učeben a dvou učeben IT,“ nastínil projekt primátor města František Jura.

Přínosem projektu je i nezbytné šíření dobré praxe do dalších základních škol. „Rada města Prostějova souhlasí se zapojením Základní školy a mateřské školy Melantrichova, Základní školy Dr. Horáka, Základní školy a mateřské školy Kollárova, Základní školy Majakovského, Základní školy a mateřské školy Palackého do realizace projektu „Chytrá škola“ v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání jako partnerů bez finančního příspěvku. Nositelem projektu bude ZŠ E. Valenty a většina finančních prostředků projektu bude soustředěna na této škole,“ doplnil náměstek primátora Jan Krchňavý. (red)

Ilustrační foto: ZŠ Žďírec


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce