Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovské labutě chrání dopravní značky

Prostějovské labutě chrání dopravní značky
13.07.2019 07:22

K nedávno instalovanému mini plotu u rybníka v Drozdovicích nechalo město vyrobit i netradiční dopravní značky. Na komunikaci ulice Šmeralova, v těsné blízkosti rybníka, budou po dobu hnízdění motoristy upozorňovat na pohyb labutí.

„Loni jsme bohužel o labutí rodinku přišli. Letos jsme jim proto chtěli co možná nejvíce zajistit soukromí pro výchovu mláďat – proto ten mini plot, který zabraňuje vstupu do jejich rodinného prostoru. Protože si rodinka našla cestu po silničním přechodu do Kolářových sadů, rozhodli jsme se, že na místě necháme osadit také dvě dopravní značky. Věříme, že teď se už labutí mláďata opravdu podaří odchovat,“ doufá náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Kolem rybníka v Drozdovicích jsou navíc také osazeny informační tabule, které veřejnost informují o škodlivosti krmení vodního ptactva.

„Jsem moc ráda, že město na výjimečně velkou labutí rodinku s osmi mláďaty tak rychle zareagovalo. I ty tabulky nabádající lidi, aby ptáky nekrmili, určitě plní svůj účel, chodím tudy často a sleduji, že nyní lidi labutě a kachny spíš jen tak pozorují. Labutě rostou jako z vody, loni zase bylo více kachen,“ přidala své poznatky jedna z obyvatelek bytového domu poblíž rybníka.

(red)

Prostějovské labutě chrání dopravní značky

Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce