Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí

Prostějovská nemocnice přivítala loni na světě 832 dětí
07.01.2020 09:18

Eliška, Sofie, Tereza, Jakub, Jan, Tomáš, Filip jsou nejčastější jména 832 dětí, které přišly v roce 2019 na svět v Nemocnici Prostějov. Už druhý rok za sebou zvítězili chlapci, kterých se narodilo 436, kdežto děvčat 396. Prvním miminkem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů, která se narodila hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci.

Nejplodnějším měsícem za uplynulý rok se stal červen, kdy zdravotníci zapsali do porodní knihy 87 porodů. Nicméně v těsném závěsu za ním jsou srpen s 81 porody a říjen s 80 porody. Pouze jednou v porodníci přivedli na svět dvojčátka.

Prvním dítětem roku 2020 Nemocnice Prostějov a Olomouckého kraje je holčička Kristýnka Konšelová. Narodila se 1. ledna hodinu a 28 minut po novoroční půlnoci s váhou 3 750 gramů a mírou 51 centimetrů. Další prvenství, jakožto 1. miminko města Prostějova, získala malá Lia Vymazalová, která přišla na svět 2. ledna ve 12 hodin 37minut s váhou 3 050 gramů a mírou 49 centimetrů.

Mezi nejoblíbenějšími tradičními českými jmény se objevila i jména zahraniční až exotická. „Přivítali jsme na světě i malou Noemi, Evelin, Nikoletu, Zoe, Medu, Hedu, Nikky, Olivii, Adinu, Amélii či Selmu. Mezi jmény chlapců vynikli zase Alfréd, Mateo, Sebastian, Barnabáš, Jeremiáš, Lucien, Chris, Robin, Kilián,“ prozradila Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov. (red)

Foto: Nemocnice Pv


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce