Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov se připojuje k charitativnímu projektu na pomoc postižené dívce

Prostějov se připojuje k charitativnímu projektu na pomoc postižené dívce
28.09.2019 07:59

Máte doma kabelku, kterou můžete postrádat, ale zároveň ještě může posloužit někomu jinému? Pak se zapojte do charitativní akce "Kabelkový veletrh Deníku".

Kabelkový veletrh Deníku je charitativní projekt. Výtěžek z prodeje použitých kabelek je věnován na pomoc postiženým dětem. Letos projekt vybírá finance na třináctiletou Leonku Pochopovou a my zde představujeme ji a její příběh: http://www.dobremistoprozivot.cz/jitrocel/Leonka-Pochopova.

„Jsme velmi rádi, že můžeme dobré věci pomoci tím, že nabídneme prostory pro sběr kabelek,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová. Sběrná místa jsou: Spodní prádlo (Kramářská 5, Prostějov), Turistické informační centrum (nám. T. G. Masaryka 12, Prostějov) a redakce Prostějovského deníku (Vojáčkovo náměstí 3, Prostějov).

Kabelky se v Prostějově budou sbírat do čtvrtka 28. listopadu 2019.

Na sběrná místa v Olomouci je možno nosit kabelky do úterý 2. prosince s výjimkou Centra Pohybu, kde budou kabelky sbírány i v den konání Kabelkového veletrhnu. Ostatní sběrná místa mimo Olomouc se uzavřou ve čtvrtek 28. listopadu. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce