Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov se připojí k akci Hodina Země. Už v sobotu

Prostějov se připojí k akci Hodina Země. Už v sobotu
17.03.2016 14:58

Stejně jako v předchozích letech se i tentokrát připojí město Prostějov k Hodině Země 2016. V sobotu 19. března 2016 v čase od 20:30 do 21:30 hodin zhasne osvětlení Národního domu.

„Budeme rádi, když se k této osvětové akci připojí i občané města,“ uvedla primátorka Alena Rašková. V České republice se k akci vloni připojilo na 150 měst, obcí, památek a dalších subjektů. Symbolickým gestem tak dávají obce najevo, že jim není lhostejná ochrana životního prostředí a zejména klimatu.

„Právě ochrana klimatu a snižování spotřeby energií bude tématem dalších let, díky nové dohodě podepsané v závěru loňského roku v Paříži. S tím se pojí i efektivní využívání energie či rozvoj obnovitelných zdrojů a decentralizované energetiky v obcích České republiky,“ uvedl Hugo Charvát, koordinátor kampaně Hodina Země 2016. Zapojit se je podle jeho slov zcela jednoduché. Stačí na hodinu zhasnout například veřejné osvětlení, nasvícení památek nebo jiné světelné zdroje v majetku obce.  Druhým krokem je pak registrace na stránkách www.hodinazeme.cz. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce