Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov oslaví 115 let od vzniku fotbalového klubu

Prostějov oslaví 115 let od vzniku fotbalového klubu
04.09.2019 06:32

Nejstarší sportovní klub v regionu si v září připomene 115 let od svého vzniku. SK Prostějov, na který navazuje dnešní 1. SK Prostějov, byl založen v roce 1904. Klub jubileum oslaví letos 6. září. Gratulovat mu přijedou bývalí čeští reprezentanti a další osobnosti tuzemského sportu. V Prostějově se tak objeví například Antonín Panenka, Karol Dobiáš, Ladislav Vízek a Jan Berger.

Svátek fotbalu bude v září spojen s utkáním mezi bývalými hráči české fotbalové reprezentace a fotbalisty 1. SK Prostějov nad 40 let. Prostějovské barvy budou hájit například Michal Spáčil, Ivo Zbožínek, Tomáš Bureš, Vladimír Bárta, Zdeněk Opravil, Drahomír Zelina, Petr Gotwald, Jiří Liška, Tomáš Hunal, Lukáš Zelenka, Michal Pospíšil, Roman Janoušek, Petr Pavlík a Petr Papoušek. Proti nim se na trávníku postaví reprezentační mužstvo s Pavlem Kukou, Patrikem Bergrem, Vladimírem Šmicrem, Martinem Kotůlkem, Karlem Radou, Janem Suchopárkem, Radoslavem Látalem, Karlem Poborským, Tomášem Rosickým a Janem Kollerem.

Na zápas probíhající na stadionu Za Místním nádražím naváže Galavečer prostějovského fotbalu v Národním sportovním centru. Na něm klub připomene nejzajímavější momenty své dlouhé historie.

„V Prostějově se mnoho let hrával vynikající fotbal. Například v meziválečné éře se zdejší tým mohl měřit s nejlepšími mužstvy tehdejšího Československa včetně Sparty a Slavie,“ říká předseda 1. SK Prostějov František Jura. Současné vedení chce proto uctít legendy spojené s působením v Prostějově. Na Galavečeru prostějovského fotbalu se představí nejlepší hráči a trenéři celé historie. Na ty nejstarší už bude možné jen vzpomínat, případně si je připomenout formou filmového dokumentu. Mladší by ale měli dorazit do Národního sportovního centra a na své působení v Prostějově zavzpomínat.

V sále by se tak mohl objevit například Karel Brückner, který zdejší tým vedl před zhruba čtyřiceti lety, ale také například Ivo Viktor, Pavel Dyba, Luděk Mikloško a Rostislav Václavíček.

(Zdroj: 1.SK Prostějov)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce