Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProstějov byl zvolen do výboru Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Prostějov byl zvolen do výboru Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska
30.03.2019 07:47

Sněm Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska proběhl v Třeboni ve dnech 28. - 29. 3. 2019, kde byl Prostějov společně s Olomoucí a Přerovem zvolen do dvaačtyřicetihlavého výboru sdružení, do předsednictva za Olomoucký kraj sněm vynesl Markétu Záleskou, náměstkyni primátora statutárního města Olomouce. Po čtyři roky máme možnost ovlivňovat budoucí kroky sdružení.

„Členství Prostějova je pro město a turistický ruch velice důležité. Budeme zde mít možnost podílet se ve větší míře na popularizaci, zveřejňování a propagaci významu kulturního dědictví, pořádání veřejnosti přístupných výstav, odborných seminářů, konferencí a podobně. Budeme u toho, když se budou řešit specifické problémy historických sídel, budeme u úpravy či tvorby právních norem, můžeme spolupracovat s organizacemi a institucemi s posláním shodným s cíli Sdružení, které působí v České republice i v zahraničí,“ vysvětlila smysl účasti města náměstkyně primátora Milada Sokolová, která se sněmu účastnila. Na jednání byla vyhodnocena soutěž Památka roku 2018, diskutovalo se o další koncepci činnosti Sdružení.

„Prvním větším počinem Prostějova jsou Brány památek dokořán, které ve městě zahajují 6. 4. 2019. Město se pravidelně připojovalo k této akci, letos je to poprvé ve větší míře a já jsem za to ráda. Už dnes máme ohlasy, že připravované akce jsou pro turisty zajímavé. Prostějov má co nabídnout a já pevně věřím, že turisté si k nám cestu rozhodně najdou,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Více informací o sdružení: http://www.historickasidla.cz/cs/o-sdruzeni-1/

Ilustrační foto: Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce