Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProměny o víkendu ladily hlasivky na adventní program

Proměny o víkendu ladily hlasivky na adventní program
05.12.2018 08:18

Prostějovský pěvecký sbor Proměny se pilně připravuje na svůj předvánoční koncert, který je letos zvláštní tím, že se bude poprvé konat v tzv. hlavním prostějovském chrámu – v Kostele Povýšení sv. Kříže.

První adventní neděli věnovaly zpěvačky Proměn celodenní zkoušce, na které společně s kapelou a sólisty pilovaly repertoár. A máme se, jako každý rok, vskutku na co těšit. Zazní jak skladby klasické, tak i moderní, avšak všechny tematicky zapadající do krásného předvánočního a vánočního času.

„Máme pro publikum připraveno několik novinek, ale chybět nebudou ani osvědčené písně, o nichž víme, že je mají naši posluchači rádi a s potěšením jim je letos opět nabídneme,“ nechala se slyšet sbormistryně Proměn Lenka Dohnalová.

Již tradičně se představí i charismatický kytarista a zpěvák Patrik Zatloukal a ryze ženský sbor tentokrát posílí také hostující mladí muži z gymnaziálního sboru z Olomouce – Hejčína.

Přijďte si zpříjemnit předvánoční čas s Proměnami ve středu 19. prosince v 18 hodin do Kostela Povýšení sv. Kříže.

Koncert se koná za finanční podpory statutárního města Prostějova a vstupné je dobrovolné. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce