Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProjíždějící auto odmrštil na dopravní značku

Projíždějící auto odmrštil na dopravní značku
30.11.2012

Vrbátky - Nepříjemné ráno zažil včera řidič do jehož osobního vozidla, v plné rychlosti, narazil náklaďák. Jeho řidič přehlédl značku a osobní auto odmrštil mimo cestu. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 85 tisíc korun.

Silnice třetí třídy ve Vrbátkách se stala dějištěm dopravní nehody, která viníka bude stát více než 85 tisíc korun. Událost se seběhla před devátou hodinou ranní.  „Z dosavadního šetření vyplývá, že 44letý řidič nákladního vozidla Scania, který jel uvedeným úsekem směrem na Prostějov, přehlédl dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě" a vjel do křižovatky. Tam došlo ke střetu s osobním vozidlem Renault Espace, které řídil 42letý motorista. Nárazem bylo osobní vozidlo odmrštěno mimo komunikaci, kde porazilo dopravní značku," popsala ranní střet policejní mluvčí Irena Urbánková.

Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou a ke zranění osob naštěstí nedošlo. „44letému řidiči a viníkovi nehody byla na místě uložena bloková pokuta ve výši 2 a půl tisíce korun. Nehoda se šetří pro porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích," doplnila údaje Urbánková.

(red)

Foto: PČR


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce