Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProjděte se virtuálním městem

Projděte se virtuálním městem
30.03.2011

Prostějov - Prostějovská radnice připravila pro návštěvníky svého webu zajímavou novinku. Právě na něm naleznete novou virtuální prohlídku, prostřednictvím které můžete procházet městem v pohodlí domova.

Mezi místa, která můžete navštívit, patří Národní dům, Botanická zahrada, aquapark, náměstí Tomáše G. Masaryka, ale dostanete se také do Regionálního infocentra v zámku či na městský úřad. Pohybujete se prostřednictvím mapy v pravém horním rohu, ve které jsou zaznačena místa. Kliknete na bod, který vás zajímá, a až se na dané místo dostanete, můžete se otáčet a prohlížet si okolí. Naleznete také šipky, které vás dovedou na další místo, které je nasnímáno.

„Počítáme s tím, že prohlídku rozšíříme i o další místa, rozhodně bychom chtěli nabídnout lidem například věž radnice, až projde rekonstrukcí a bude vybavena výstavou a dalším mobiliářem," představila svoji vizi vedoucí Odboru kanceláře starosty Jaroslava Tatarkovičová. Dodala, že by také chtěla virtuální procházku umístit na CD nebo DVD k prezentaci na veletrzích a dalších akcích.

„Virtuální prohlídku vytvořila pro město specializovaná firma, náklady na pořízení dosáhly zhruba 40 tisíc korun," sdělila tisková mluvčí městského úřadu Jana Gáborová.

Procházet se Prostějovem můžete na webové adrese: http://vpromotion.cz/virtuals/prostejov/krpano/virtualky/prostejov/tour.html poté, co napíšete, zda používáte starší či novější počítač.

(jač)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce