Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProhlédněte si Prostějov s průvodci. Po celé prázdniny

Prohlédněte si Prostějov s průvodci. Po celé prázdniny
11.07.2019 08:11

O letních prázdninách v Prostějově opět funguje bezplatná průvodcovská služba, kterou zajišťují studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu v Prostějově. Každou prázdninovou sobotu a neděli studentky 1. ročníku provádí historickým centrem Prostějova a kostelem Povýšení sv. Kříže.

Procházka centrem Prostějova zahrnuje Pernštýnské, Masarykovo a Žižkovo náměstí. Účastníci budou seznámeni s historií města a významnými památkami - zámek, nová a stará radnice, historické domy, domovní znamení, mariánský sloup.

 • 29. června – 1. září 2019: každou sobotu a neděli od 14.00 a od 15.00 hod.

 • stanoviště průvodce: socha T. G. Masaryka

 • vstup zdarma

Prohlídka kostela Povýšení sv. Kříže zahrnuje exteriér a interiér farního a děkanského chrámu.

 • 29. června – 1. září 2019: každou sobotu a neděli od 14.00 a od 15.00 hod.

 • stanoviště průvodce: kostel

 • vstup zdarma

Ve všední dny i o víkendech pak můžete s průvodcem navštívit radniční věž.

Prohlídka radniční věže zahrnuje interiér radniční věže a vyhlídku.

 • 29. června – 1. září 2019:

  • Po - Čt 9.00, 10.00, 13.00, 14.00

  • Pá 9.00, 10.00, 13.00

  • So a státní svátky 13.00, 14.00, 15.00

 • stanoviště průvodce: vchod radnice

 • vstup zdarma, objednaní zájemci mají přednost.

(red)

Ilustrační foto: ber


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU

Vážení čtenáři, pokud váš vzkaz obsahuje velmi ostrou kritiku
nebo dokonce obvinění z protiprávního jednání konkrétních
osob nebo organizací, je nezbytné, abyste na sebe uvedli
aspoň jeden platný kontakt (výhradně pro potřeby redakce).
Napomůžete tím zveřejnění.

Jméno:
E-mail:
Komentář:
 

kod

     
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce