Regionalní zpravodajský portál prostějovska.

tiskProdávala zboží pod falešnými značkami. Čeká ji trest

Prodávala  zboží pod falešnými značkami. Čeká ji trest
22.01.2017 13:09

Kriminalisté oddělení hospodářské kriminality SKPV územního odboru Olomouc zahájili trestní stíhání 25leté ženy z Olomoucka, kterou obvinili ze dvou trestných činů. Trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a trestného činu neoprávněné podnikání. Tohoto protiprávního jednání se měla dopustit tím, že v době od října roku 2014 do října 2015 měla prostřednictvím internetových stránek na jedné ze sociálních sítí a uveřejněných inzerátů nabízet k prodeji nejrůznější zboží – hračky, oděvní svršky, parfémy, náramky aj., označené ochrannými známkami značkových společností za výhodné, zhruba třetinové ceny.

Kriminalisté na případu pracovali více než rok. Důkladně a pečlivě prověřovali veškeré získané informace a poznatky, spolupracovali také s Celní správou. Ve spolupráci s policisty z jiných územních odborů vyslechli téměř 450 osob z celé České republiky, které byly klienty obviněné a zakoupily od ní nejrůznější zboží za celkovou částku téměř 433 000 korun.

Na základě provedeného šetření vyšlo také najevo, že obviněná k provozování této činnosti neměla příslušné oprávnění. Zástupci jednotlivých poškozených společností ve svých odborných vyjádřeních uvedli, že se nejedná o originální výrobky, ale padělky označené ochrannou známkou příslušných společností.

"Obviněná tak do oběhu měla uvést výrobky, označené ochrannou známkou, ačkoliv od žádné z poškozených společností neměla právním úkonem či jiným ujednáním takové oprávnění uděleno. Tímto způsobem mělo být poškozeno více než 20 společností," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Při domovních prohlídkách v místě tehdejšího bydliště obviněné zajistili kriminalisté věci, opatřené ochrannými známkami, které nabízela k prodeji prostřednictvím internetových stránek, jako věci důležité pro trestní řízení. Od některých z klientů se jim také podařilo zajistit věci, které od obviněné zakoupili. Jak mladá žena uvedla, zboží měla nakupovat od neznámé ženy v jednom z měst v České republice, kterou se i přes veškeré vynaložené operativní šetření kriminalistů nepodařilo doposud vypátrat.

Trestní stíhání obviněné je vedeno na svobodě. "V případ prokázání viny a odsouzení jí za oba trestné činy hrozí trest odnětí až na pět let," dodala mluvčí. (red)


Zpět facebook sdílet na FACEBOOKU  komentářenapsat komentář
 
Firemní noviny
FixArt je specialista na webdesign

Máme v hlavě komplexní řešení od A do Z.

Napsali jste nám

Potřebují se zbavit starého harampádí, kartonových krabic či jiného nepořádku? Není nic jednoduššího, než vše vyhodit u kontejnerů na separovaný odpad. A možná mají ještě prima pocit, že vlastně třídí! Co na tom, že jejich nepořádek musí někdo jiný uklidit...

Poblíž křižovatky Rumunské a Krokovy ulice někdo vyhodil do kontejneru na papír velkou prázdnou krabici, která kontejner celý zaplnila, několik dalších pak rozmístil na chodník kolem. Po dvou dnech, zcela podle pravidla, že kde je malá hromada nepořádku, hned do ní někdo něco přidá, sem přibyla stará vyhozená sedačka, hromádka bioodpadu a dvě pneumatiky. Tak máme hezký výhled z okna. Vždycky mě to docela vytočí, protože já s každou maličkostí letím do sběrného dvora. Myslíte, že se někdy naučíme udržovat prostředí kolem sebe hezké?

O. N.

Když nic jiného, upozorní vás na to vrčení techniky. V okolí Mozartovy ulice a v Rumunské nedávno ořezali stromy a v těchto dnech pracovníci firmy ASA likvidují větve pomocí štěpkovačky. Chvilka hluku, a následně je všude kolem pořádek.

Blanka S. 

Kácení stromů vždy vzbuzuje pozornost obyvatel a většinou i negativní reakce. Stejně tomu bylo v minulých dnech, kdy musely být kvůli kanalizaci vykáceny naprosto zdravé a vzrostlé lípy v Komenského ulici. Podle sdělení mluvčí radnice Jany Gáborové zde budou vysázeny opět lípy velkolisté a půjde o stromy, které budou mít ve výšce 1,3 metru obvod kmene minimálně 18 centimetrů.

„Je to sice velmi krásné, ale takové mladé stromky s malou korunou nemohou ve městě nahradit vzrostlé a velké koruny s množstvím zelených listů. Prostějov patří mezi velmi prašná města a kácení vzrostlé zeleně zdejšímu ovzduší určitě neprospívá. Mám pocit, že v poslední době šlo k zemi mnoho velkých stromů,“ napsala jedna z našich čtenářek. Co si o tom myslíte vy?  

zobrazit všechny
Řádková inzerce